YÖNETİM KURULU

 

ADEM KAAN KANER - VAKIF BAŞKANI

1969 yılında Lefkoşa’da doğdu. Türk Maarif Koleji’nden mezun olduktan sonra yükseköğrenimini İngilere’de tamamladı. Çocukluk yıllarından itibaren aile şirketinde her pozisyonda çalışmış olan Kaan Kaner, üniversite öğrenimini ve askerlik görevini tamamladıktan sonra 1992 yılında Kaner Şirketler Grubu’na katıldı. Şirkete katıldığı günden beri şirketin yurt dışı pazarlara girişimlerinde ön ayak olmuş, 2013’te Ercan özelleştirmesi ile birlikte Duty Free’lerin Kaner bünyesinde bulunmasının sağlanması sürecinde aktif rol almıştır. Sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında, 2018 yılından beri aktif olan Kaner, güneş enerji santrali solar panellerinin kurulması ve enerji tasarrufu sağlanmasına da öncülük etmiştir. 2020 yılından itibaren hayata geçen E-Ticaret satış kanalı girişimi olan Kaner Brand House markasının yaratılması sürecine liderlik etmiş ve yeni bir satış modeli sistemini şirkete kazandırmanın ardından da aynı markayı iç pazara taşıyarak, mağazacılık faaliyetlerinin yeniden canlandırılmasını sağlamıştır.

İş hayatı yanında, geçmiş yıllarda Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütmüştür. Çocukluk yıllarından itibaren başlayan spor hayatına Yenicami Ağdelen Spor Kulübü’nde futbol ve basketbol oynayarak başlamış ve 90’lı yıllarda Vedat Kaner Vakfı Spor Kulübü’nü kurarak uzun yıllar aktif basketbol oynamıştır. Yenicami Ağdelen Spor Kulübü başkanı olarak da görev yapıp spor camiasına katkıda bulunan Kaan Kaner 1994 yılından beri Didem Kaner ile evli olup, Lal adında bir kızları ve Vedat adında bir oğulları vardır. Kaan Kaner halen Kaner Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi olarak şirketteki görevini yürütmekte ve 1997 yılında kurmuş olduğu Vedat Kaner Vakfı Başkanı olarak vakıf faaliyetlerine devam etmektedir.

 

DİDEM KANER

1971 yılında Lefkoşa’da doğdu. Lefkoşa Türk Maarif Koleji’nden mezun olduktan sonra yükseköğrenimini Bilkent Üniversitesi iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. 1994 yılında Kaan Kaner ile evlendikten sonra iş hayatına Kaner Şirketler Grubu’nda başlamış, şirket bünyesinde birçok farklı bölümde çalışarak yöneticilik yapmıştır. Halen,  üst düzey yönetici olarak Kaner Şirketler Grubu’nda çalışmaya devam etmektedir.

Çocukluk yıllarından beri sporla iç içe olan ve profesyonel olarak basketbol ve tenis oynayan Didem Kaner, 1994 yılında Vedat Kaner Basketbol Kadın Takımının oluşumunda aktif rol alarak, 1994-1999 yılları arasında Vedat Kaner Basketbol Kadın Takımında, takım kaptanı olarak 5 yıl boyunca basketbol oynamış ve takım arkadaşlarıyla birlikte birçok şampiyonluğa imza atmıştır.

İş yaşamının yanında, sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak görev yapmaktadır. 2020 yılında kurulan Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği’nin (GİKAD) Kurucu Üyesi ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesidir. Ayrıca Bellapais Inner Wheel Kulübü’nde de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Lal Kaner ve Vedat Kaner adında iki çocuğu vardır. 

 

EDA AKDENİZ GÖNCÜ

22 Eylül 1988 tarihinde Londra’da doğdu. Levent Koleji’nde başlayan öğrenim hayatını, İngiltere Middlesex Üniversitesi Uluslararası İşletme Bölümü’nden mezun olarak tamamladı. Ardından, bir sene boyunca Fransa’da Fransız dili eğitimi aldı. Kaner Şirketler Grubu’ndaki çalışma hayatı 2011 yılında başladı. Dört yıl boyunca Domino’s Pizza KKTC Operasyonunda görev yaptı. 2020 yılından beri Franchise Operasyonu Lojistik ve Tedarik Zinciri Müdürlüğü görevine devam etmektedir.

İş hayatının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine önem vermektedir. Domino’s Pizza ve Gloria Jean’s Coffees’e ait etkinliklerin organizasyonu ve yürütülmesinde gönüllü olarak görev almaktadır. Evli ve Luna adına bir kız çocuk sahibidir.

 

LAL KANER

1996 yılında Lefkoşa’da doğdu. Lise öğrenimi Kıbrıs’ta tamamladıktan sonra 2014-2017 yılları arasında University of Reading’de hukuk eğitimi aldı. Hukuk ve Finans alanındaki yüksek lisansını ise Queen Mary Üniversitesi’nde 2017-2018 yılları arasında yaptıktan sonra, 2019 senesinde University of Law’da Legal Practice Course (LPC) eğitimini tamamladı.

Eğitim hayatı boyunca aktif spor yapan Lal Kaner, atletizm ve basketbol dallarında birçok yurt içi ve yurt dışı müsabakalarına katılmış ve KKTC milli takımlarında yer almıştır. Lal Kaner, öğrenim hayatı sonrası 2020 yılında Kaner Şirketler Grubu’na katılmıştır.

 

HASAN YÜCEL

1972 yılında Lefkoşa’da doğdu. 20 Temmuz Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. İstanbul’da yazılım sektöründe bir süre çalıştıktan sonra 1996 yılında Kıbrıs’a kesin dönüş yaptı. Askerlik görevinin ardından 1998 yılında Kaner Şirketler grubunda yazılımcı olarak göreve başladı. Halen şirketin Bilgi İşlem Grup Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

 

HAKKI HAKTANIR

1971 yılında Lefkoşa’da doğdu. Türk Maarif Koleji’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde tamamladı. Uzun yıllar özel sektörde farklı görevlerde bulunduktan sonra 2014 yılında Kaner Şirketler Grubu’nda Coca-Cola Operasyon Müdürü olarak çalışmaya başladı. Bu görevin ardından, 2017 yılından beri İç Pazar Operasyon Müdürü olarak çalışmaya devam etmektedir. Vedat Kaner Vakfı üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

CENGİZ ÇUVAŞ

1982 yılında Salihli’de doğdu. Salihli Ticaret Meslek Lisesi Bilgi-İşlem bölümünden mezun oldu. Türkiye’de ve Kıbrıs’ta Turizm ve Otelcilik sektöründe uzun süre çalıştıktan sonra 2013 yılında Kaner Şirketler Grubu’nda çalışmaya başladı. Halen şirketin İş Geliştirme Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

 

BUSE GÖKALP DAVULCU

1992 yılında Girne’de doğdu. Levent Koleji’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Porstmouth Üniversitesi’nde tamamladı. Kıbrıs’ta bulunan farklı bir şirkette 1 yıl boyunca yönetici asistanlığı yaptıktan sonra, 2015 yılında Kaner Şirketler Grubu’nda çalışmaya başladı. Şirket içinde farklı görevlerin ardından, 2019 yılından beri Kategori Yöneticisi (Parfüm ve Kozmetik) olarak çalışmaya devam etmektedir. Vedat Kaner Vakfı Üyesidir. İş hayatı yanında, hayvan hakları için gönüllü destek vermektedir ve Greenpeace Bağımsız Küresel Kampanya Ağında Üyeliği mevcuttur. Kısa bir süre gönüllü makale çevirmenliği yapmış ve Gaia dergisinde ve belli sosyal medya platformlarında yazıları yayımlanmıştır. Evlidir.

 

AYŞE ONAR

1975 yılında Lefkoşa’da doğdu. Türk Maarif Koleji’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi’de, yüksek lisans eğitimini ise Leeds Üniversitesi’nde tamamladı. Kıbrıs’ta eğitim ve havacılık sektörü ile yurt dışında sivil toplum alanında idari işler, insan kaynakları yönetimi konularında çeşitli kurumlarda görev yaptıktan sonra 2014 yılında Kaner Şirketler Grubu’nda çalışmaya başladı. Şirket içinde farklı görevlerin ardından, 2020 yılından beri Yönetim Kurulu Sekreteri  olarak çalışmaya devam etmektedir. Vedat Kaner Vakfı ile Kaner Akademi’nin de Üyesidir. İş hayatı yanında, farklı sivil toplum örgütlerine gönüllü olarak katkı sağlamaktadır. Ayrıca dijital bir gazetede güncel konularda köşe yazıları yazmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

 

HİDAYET SERDAR

Hidayet Serdar Kıbrıs-Lefkoşa doğumludur. Temel eğitimini KKTC’de tamamladıktan sonra, Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’ı bölümünü derece ile tamamlamış, ardından London School of Economics’de Endüstriyel İlişkiler yüksek lisansını tamamlayarak profesyonel hayata atılmıştır. GSM, Havacılık, Yüksek Öğrenim ve Bankacılık sektörlerinde uzun yıllar, İnsan Kaynakları, Kurumsal İletişim ve Pazarlama alanlarında yurt içi ve yurt dışı yöneticilik deneyimi ve başarı elde eden H. Serdar, 2002 yılında başlamış olduğu kişisel ve spritüel gelişimini; yoga, thai, fitoterapi, holistik beslenme ve feng shui ile önce öğrencilik, sonra uzmanlık seviyelerine taşımış, ve danışanlarına bütüncül destek sağlayarak, onların yaşamı bir sanat olarak görmelerine ve sanatlarını daha iyiye taşıma yolculuklarına destek olmuştur. Profesyonel danışmanlık, mentoring ve üst düzey koçluk alanlarında uzmanlaşmış olan H. Serdar, talep eden danışanlarına bütünsel yaklaşımla, yaşam koçluğu da sağlamaktadır. Hidayet Serdar 2023’Ekim den bu yana Kaner Şirketler Grubu, Grup İK Müdürü ve Vedat Kaner Vakıf üyesidir.