"YÜKSEK ÖĞRENİM DESTEK BURSU"

Vedat Kaner Eğitim, Spor, Sanat ve Yardım Vakfı, çağdaş yaşamın temel gereksinimlerine destek vererek, insan hayatına dokunma hedefiyle 1997 yılında kurulmuş ve bu yönde faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Vakıf, 2022 yılından itibaren "Yükseköğrenim Destek Bursu"nu geleneksel hale getirmiştir. Akademik yıl boyunca her ay verilen destek bursu, KKTC vatandaşı öğrenciler ile ortaöğretimini KKTC okullarında tamamlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kapsamaktadır. Burs başvuruları her yıl Temmuz ayında yapılmaktadır.

Vedat Kaner Eğitim, Spor, Sanat ve Yardım Vakfı, eğitim, spor, sanat ve sosyal yardım alanlarında gerçekleştirdiği projelerle topluma olumlu bir etki sağlamayı amaçlıyor. Vakıf, geleceğin güçlü bireylerini yetiştirmeye katkıda bulunmak ve toplumdaki farkındalığı artırmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Vakıf, ülkemizin geleceğini şekillendirecek gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak, onların nitelikli eğitim imkanlarına erişimini kolaylaştırmak ve akademik başarılarını desteklemek için özveriyle çalışmaktadır. Her yıl düzenli olarak açılan destek bursu programı ile ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere maddi destek sağlamakta, onların eğitim hayatlarını destekleyerek hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.